poniedziałek, 16 marca 2015

XII Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2015

Cześć!
W dniach 14-15 marca odbył się już 12 Festiwal Modelarski w Bytomiu. Jak co roku w cudownej atmosferze zobaczyć można było ponad tysiąc modeli z wszelkich kategorii i skal, spotkać ciekawych ludzi (w tym najbardziej znanych polskich modelarzy) oraz zwiedzić liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Podziw budziła giełda oraz ilość stanowisk klubowych, których ilość znacznie przewyższała ubiegłoroczne festiwale. Świetnie prezentowała się grupa rekonstrukcyjna armii niemieckiej okresu II wojny światowej, która dla miłośników militariów była nie lada gratką. Dodatkowym elementem wartym zobaczenia był pokaz druku 3D - technologii, która coraz śmielej wkracza w świat modelarstwa. Podsumowując, impreza w Bytomiu po raz kolejny pokazała swoją rolę w polskim modelarstwie, co niewątpliwie przyciąga setki modelarzy z krau jak i zagranicy.

Udało mi się za model BT-7 otrzymać nagrodę specjalną ufundowaną przez Panzerart. Dodatkowo model został dostrzeżony przez modelarzy z forum Scalefun. Bardzo dziękuję za docenienie :). Do zobaczenia za rok!

Hi!
Yesterday I came back from 12 International Model Festiwal in Bytom! I'm still impressed by the same great atmosphere. We could saw more than one tousand model in all categories and scales and met great peop;e (for example, the most fameous polish modelers). We could take part in a lot of events and atraction prepared by organizers. Big impression made also stock exchange. We could see more club position than last years. Excellently looked German WWII army reconstruction group - They are military maniacs indeed. What's more - we could see 3D - print show. To sup up - Bytom Model Festiwal is the biggest model show in Poland, and it is very important element in polish modelers society. 

I won a special prize,whuch was sponsored by Panzerart - Thank you :)!

1 komentarz:

  1. Wow... Jestem pod wrażeniem, chociaż to tylko zdjęcia i to na dodatek oglądane na telefonie. :-)
    Przyznam szczerze, że żałuję, że nie pojechałam z Tobą, bo tam cudne rzeczy były! Okręty, samoloty... To, co kocham i kiedyś sama chciałabym złożyć. xD Ale ja to bardziej amatorsko.
    Gratuluję jeszcze raz!
    W przyszłym roku jadę z Tobą! ;-)

    OdpowiedzUsuń