wtorek, 18 listopada 2014

Postańczy samochód pancerny ''Kubuś''

Witajcie :).
Chciałbym przedstawić Wam jeden z ostatnich moich ukończonych projektów. Jest to model powstańczego transportera opancerzonego o nazwie ''Kubuś''. Powstał on w czasie Powstania Warszawskiego między innymi z blach o zwiększonej gęstości, pochodzących z wytwórni kas pancernych oraz rozbitego bankowozu, w zaledwie 13 dni. Brał udział w atakach na Uniwersytet Warszawski i szczęśliwe przetrwał wojenną zawieruchę. Obecnie (niestety w nieco zmienionym stanie), oglądać go można w Muzeum Wojska Polskiego, a jego replikę w Muzeum Powstania Warszawskiego. Sam model był dla mnie wyzwaniem ze względu na materiał wyjściowy (model Miniartu). Dokonałem w nim wielu zmian i maksymalnie zbliżony do oryginału kamuflaż.

Hi :).
I would like to present you my last projest which I have finished recently. It is a Polish armored car which was used in Warsaw Uprising 1944. It was made of stolen parts and build in barely 13 days.
It endured war and we can see it in Warsaw Uprising Museum (replica in Polish Army Museum).  I changed some details in Miniart's model and added so many elements.

Enjoy!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz